134 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Onlarca Yahudi yerleşimcinin bu sabah küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiği ve El-Mağaribe Kapısı’nın dört saat süreyle açık kaldığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları, Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıkları bildirildi.

Kaynaklar, bu sabah 113 Yahudi yerleşimcinin ve 21 işgal hükümeti görevlisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin öğleden sonra da Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin ve baskına katılanların sayısının artmasının beklendiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.