127 Filistinli İŞGAL Topraklarına SIZDI

İşgal ordusundaki verilere dayanarak bir rapor yayınlayan Siyonist 0404 haber sitesi, sızan Filistinlilerin çoğunun silah, bıçak, el bombası taşıdıklarını belirterek, bunların orduya ait askeri noktalardaki dikenli telleri tahrip ettikleri ve geldikleri yerlere mayın ve patlayıcı yerleştirdiklerini ifade etti.

Raporda bu süre içinde yapılan en tehlikeli sızmanın ise, Mart ayında meydana gelen sızma olduğuna dikkat çekilerek, bir grup Filistinlinin ellerinde bombalarla birlikte sınırdan sızıp yaklaşık 20 kilometre mesafe yürüdükten sonra orduya ait En-Nakab’daki askeri üsse girmek üzereyken tutuklandıkları hatırlatıldı.

Ondan iki gün önce yine gençler sınırı geçip burada direnişe ait tünelleri engellemek için inşa edilen duvar yapımında kullanılan hafriyat araçlarını ateşe vermiştiler.

Site, sınırdan sızanların çoğunun tutuklandığını, ancak bazılarının Gazze’ye dönmeyi başardığını itiraf etti.

Diğer taraftan işgal rejiminde yayınlanan Kanal-11’e konuşan askeri muhabir, özellikle son haftalarda Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin sürdüğü şu günlerde Filistinlilerin sınırı geçerek Gazze’ye yakın yerleşkelere ulaşmalarından büyük endişe duyulduğunu söyledi.