117 SİYONİST Mescidi Aksa’ya BASKIN Yaptı

Kudüs’teki Vakıflar Dairesi kaynakları, 39 Yahudi yerleşimcinin küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve avluda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktığını söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, 78 Yahudi öğrencinin de bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve öğrencilerin kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa’nın her yanında dolaşmalarına izin verildiğini bildirdi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaşan yerleşimcilerden bazılarının Kubbetu’s-Sahra’yı gördüklerinde sessizce ayin yaptıkları ifade edildi.

Bu arada işgal polisinin Mescid-i Aksa’nın kapılarındaki önlemlerini sıklaştırdığı, cemaatten bazılarının ve özellikle de kadınların gün boyu Mescid-i Aksa’da nöbet tutmalarını engellemek için kimliklerine el koyduğu belirtildi.

İşgal polisi dün Mescid-i Aksa bekçilerini baskınlara katılan Yahudi yerleşimcilere yaklaşmamaları yönünde uyarmış ve bekçilerden Luey Ebu’s-Saad’a 15 gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermişti.