112 SİYONİST Yerleşimci MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

Kudüs’teki medya kaynakları, 112 Yahudi yerleşimcinin bu sabah küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildirdi.

Kaynaklar, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskından hemen önce Mescid-i Aksa’nın avlusunda güvenlik önlemleri aldığını ve baskın boyunca yerleşimcilere eşlik ettiğini söyledi.

Baskına katılan Yahudi yerleşimcilerin rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları ve Kubbetu’s-Sahra’yı gördüklerinde sessizce ayin yaptıkları ifade edildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

El-Mağaribe Kapısı’nın sabah saat 07:00’de açılmasıyla Mescid-i Aksa’ya girmeye başlayan Yahudi yerleşimciler rehberler eşliğinde avluda bir süre dolaştıktan ve sözde heykel hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.