“100 YILIN ANLAŞMASI” Gazze’de Protesto Edildi

İslami Direniş Hareketi HAMAS liderlerinden Müşir El-Mısri, “Yüzyılın Anlaşması” projesine karşı direnmek için Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kırılması ve Filistin halkının aleyhine çıkarılan tüm yapay krizlerin sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.

Filistin halkının birlik ve bütünlüğünün zorunlu olduğuna dikkat çeken El-Mısri, uzlaşının sağlanması için karşılıklı tavizler verilmesi gerektiğini hatırlattı.

Filistin davasını tasfiye etme girişimlerine karşı Filistinlilerin birlik ve bütünlüklerini korumaları gerektiğini belirten El-Mısri, “Herkes, Filistin Toprak Günü’nde kadın-erkek, yaşlı-çocuk Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne katılarak “Yüzyılın Anlaşmasına ve Trump’ın kararının uygulanmasına izin vermeyeceğiz” demeye hazırlanmalı” dedi.

Kudüs’ün Filistin’in başkenti olarak kalacağını ifade eden El-Mısri, işgalin gelip geçici olduğunu söyledi.

Milletvekili Müşir El-Mısri, Mekke ve Medine’den taviz vermedikleri gibi Filistin topraklarının tek bir karşından da taviz vermeyeceklerini bildirdi.

“Filistin halkının işgal altındaki topraklarına dönüşünün yakın olduğuna inancı tam” diyen El-Mısri, Amerikan yönetiminin ve işgalci düşmanın Filistin davasını tasfiyesine izin vermeyeceklerini belirtti.