10 KUDÜSLÜ İçin Gözaltı Süresi Uzatıldı!

İşgal rejimi Sulh Mahkemesi, erken saatlerde Kudüs kentinde gözaltına alınan 10 Filistinlinin gözaltı sürelerini uzattı.

Filistinli Esir Kulübü Derneği, Kudüs’teki Sulh Mahkemesi’nin işgal polisinin bu sabah El-İseviyye’de gözaltına aldığı 10 Filistinlinin gözaltı sürelerini uzattığını bildirdi.

Esir Kulübü, işgal güçlerinin Avukat Mithat Diybe’yi serbest bıraktığını ve gözaltında tuttuğu başka bir avukatın da avukatıyla görüşmesine izin vermediğini açıkladı.

İşgal güçlerince gözaltına alınan iki kişinin daha bugün Sulh Mahkemesi’ne çıkarılacağını bildiren Esir Kulübü, mahkemenin şartlı serbest bırakılmalarına veya gözaltı sürelerinin uzatılmasına karar vereceğini belirtti.

Quds Press Haber Ajansı’nın haberine göre işgal polisi Avukat Mithat Diybe’yi mahkemeye çıkarmadan kefaletle serbest bıraktı.

Avukat Cevat Bulas, Fetih Hareketi Devrim Konseyi üyesi Zekeriyya Ez-Zubeydi ve Esirler Heyeti avukatı Tarık Berğus’un avukatlarıyla görüşmelerine izin verilmediğini ifade etti.

Bulas, Kudüs’ün batısındaki El-Meskubiyye Polis Merkezi’nde yarın yapılacak duruşmada Ez-Zubeydi ve Berğus’un gözaltılarının uzatılıp uzatılmayacağına karar verileceğini söyledi.
İşgal güçleri Ez-Zubeydi ve Berğus’u Ramallah’taki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına almış ve Filistinli avukatın aracına el koymuştu.