10 Binlerce Filistinli BAYRAK CUMASI Eylemlerine Katıldı

Cuma namazından sonra işgal güçlerinin toplanan Filistinli gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırmaya başladığı, Han Yunus’un doğusunda yaralılara müdahale etmek için bölgede bulanan ilk yardım ekibine işgal askerlerinin yaptığı saldırıda ise birkaç sağlıkçının yaralandığı belirttildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Heyetinin çağrısı üzerine bugün sabah saatlerinden itibaren binlerce kişi ellerinde Filistin bayraklarıyla sınıra yürürken, birçok kişinin yakmak için İsrail bayrakları taşıdıkları görüldü.

Kurulan çadırlardaki yoğunlukla ilgili bilgi veren kaynaklar, bugün de Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ilk Cuma gibi izdiham olduğunu belirterek, gençlerin çok azimli olduklarını ifade ettiler.

Dönüş Yürüyüşü Yüksek Heyeti, bugünü Filistin Bayrağı Asma ve işgal rejimi bayraklarını yakma Cuması ilan etmişti.

Erken saatlerde çadırların zirvelerine Filistin bayraklarını diken gençlerin önümüzdeki saatlerde işgal rejiminin bayraklarını yakmaları bekleniyor.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine gerçek mermilerle göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 34 kişiyi şehit etti, 3000’den fazla kişiyi de yaraladılar.