1 KASSAM Mücahidi TÜNEL Çökmesi Sonucu Şehit Oldu

El-Kassam Tugayları, bugün yayınladığı askeri bildiride, “Birkaç gün önce direnişe ait bir tünelin çökmesi sonucu ağır yaralanan El-Kassam Tugayları mensubu ve Gazze’nin kuzey kesiminde yer alan Beyt Hanun’dan olan Abdulhalik Ahmed El-Mısri (31)  bugün -Allah’ın izniyle- şehit olmuştur” ifadesini kullandı.

El-Kassam Tugayları açıklamasında “Dünyamızı değiştirse de o asla değişmedi, yolunu değiştirmedi, cihattan geri durmadı ve oturmadı. Allah’a varıncaya kadar kendini mücahit olarak Allah’a adadı. Onun şehit olduğuna inanıyoruz. Onun sevabını Allah verecektir. Kimseyi Allah’a karşı da temize çıkarmıyoruz” hatırlatmasında bulundu.

El-Kassam Tugayları mücahitlerinin dikenli yollarda yol almaya devam edeceklerine dikkat çekilen bildiride, mücahitlerin rahat nedir bilmedikleri, suskunluklarının cihad ve hazırlıktan başka bir şey olmadığı, bunu dost ve düşman herkesin savaş meydanında gördüğü kaydedildi.

El-Kassam Tugayları bildirisinde, “Eğitimden sanayiye, izzet ve onur tünelinden vatanın sınırlarında ve mevzilerinde nöbet tutmaya kadar yapılan her çalışma cihad zincirinin halkalarıdır. Burada Allah’a inanan ve canlarını Allah’a nezretmiş gençler vardır. Kuşatma, baskı, yakın ve uzak dostların kendilerini yalnız bırakmalarına rağmen kayaları oymaya devam ediyorlar. Bunlar kesinlikle gelecek olan Allah’ın ikinci vadine hazırlık yapıyorlar. O mücahitler Allah’ın izniyle Siyonistlerin yüzünü karartacak, onları İsra topraklarından aşağılanmış olarak çıkaracaklardır” dedi.

El-Kassam Tugayları, şehide rahmet dilediklerini ifade etti ve Allah’ın kendisini cennetine koymasını, ortaya koyduğu cihadı kabul buyurmasını, ailesiyle sevenlerine sabır nasip etmesini diledi.