1 Haftada 33 Noktada Çatışma – 1 Şehit…

Geçtiğimiz hafta işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’ün farklı bölgelerinde 33 noktada çatışma yaşanırken bir Filistinli işçi şehit edildi.

Siyonist işgal güçleri ile Filistinliler arasında 26 Mart Cuma günü 2, Perşembe günü ise 4 farklı noktada çatışma yaşandı. Çıkan çatışmalarda çok sayıda Filistinli sivil yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te birçok bölgeye baskınlar düzenleyenen işgal güçleri 24 Mart Çarşamba günü kovaladığı Filistinli Muhammed Musa Ebu Dellal adlı genci Ramallah yakınlarında şehit etti. Ayrıca yaşanan çatışmalarda bir İsrail askeri atılan taşlarla yaralandı.

Öte yandan Salı günü 8, Pazartesi günü ise 4 ayrı noktada işgal güçleri ile Filistinli gençler arasında çatışma gerçekleşti. Söz konusu çatışmalarda işgal güçleri göz yaşartıcı gaz bombası kullanırken Filistinli gençler molotof kokteyl kullandı.

Son olarak işgal kuvvetleri ile Filistinliler arasında Pazar günü 2, Cumartesi günü ise 6 farklı noktada arbede yaşanırken göz yaşartıcı gazdan etkilenen onlarca sivil boğulma tehlikesi geçirdi.